Foma Bohemia

Foma Bohemia Ltd, 1921'den beri üretim yapmaktadır. Fabrika, kurulduğu ilk günden beri Çek Cumhuriyeti'nde, Orta Avrupa'dır. Foma , önce fotografik plakalar ve kimsayal proses üretimiyle başladı. On yıl sonra, siyah ve beyaz kağıtlar tanıtıldı ve onları siyah ve beyaz fotografik film ruloları takip etti. Daha sonra üretim çeşitleri foto hassasiyet ürünleri ile de devamlı olarak arttı. Şu anda, FOMA üretim programında üç ana branş mevcuttur: B/W foto, endüstriyel X- ray filmleri ( NDT) ve dental X ray filmler.
FOMA farklı tiplerde, hızlarda, ölçülerde ve başka nitelikli ürünleri, yüksek kalite ile sağlayan orta ölçekli bir şirkettir. Kendi teknik bilgi (Formüller, A&G) ve üretim tesisleri (Kaplama ve bitirme makinaları.) koruyarak FOMA sadece Avrupa'da değil, bütün dünyada son orijinal üreticilerden biri olma sıfatını sürdürmektedir.
Bugünlerde FOMA ürünleri dünya çapında 80 ülkeden fazlaya (Örneğin; ABD, Almanya, İngiltere, Danimarka, Rusya, Çin, Güney Kore, Japonya, Türkiye, Brezilya, Meksika, Avustralya, Mısın, Nijerya vb.) ihraç edilmektedir.

Şirket tarihindeki önemli tarihler:
1921 - şirket kuruluşu
1931- siyah- beyaz kağıtların üretimi
1932- siyah-beyaz rulo filmlerinin üretimi
1953- pozitif filmlerin üretimi
1988 - endüstriyal radyografi (NDT) için X ray film üretimi
1995 - dental X ray filmi olan DENTIX ' in üretimi
1996 - kişisel dozimetri filmleri
2012 - instant dental X ray filmi olan DENTIX IN ' in üretimi
Foma Bohemia kendi sitesini aşağıdaki dil seçenekleri ile gezebilirsiniz.
Çekce    /    İngilizce

Yukarı